پرواز شامگاهی درناها

تنها آن کس که کارد می کشد اسحاق را بدست می آورد.

چند تا فیلم خوب ۲

خوب... و اما سری دوم  

۱. مرگ در ونیز (Morte a Venezia) محصول 1971 ایتالیا. به کارگردانی لوچینو ویسکونتی.

فیلم نامه بر اساس رمان توماس مان نوشته شده و علاوه بر داستان فوق العاده اش یه موسیقی جادویی هم داره. 

 2. دیوار (Pink Floid The Wall) محصول 1982. مهم نیست که کارگردانش آلن پارکره. مهم اینه که فیلمنامه اش رو راجر واترز نوشته! 

فیلمی به جاودانگی موسیقی پینک فلوید. موزیکال. تلفیقی از جادویی ترین قطعه های موسیقی گروه پینک فلوید با یک فیلم نامه فوق العاده و تصاویر عالی. یکی از اون فیلمهایی که به قول سیاوش عزیزم باید تو هایپری ببینیدش!!

 

 

3. بهار، تابستان، پاییز، زمستان و دوباره بهار.(Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom)محصول  2003 کره جنوبی اسم کارگردانش هم  چیزی در مایه های کیم دوک کیمه!!

برای کسانی که با تفکرات شرقی مثل تناسخ آشنا هستند فوق العاده جذاب خواهد بود این فیلم. سرشار از نماد و صحنه های زیبا و گیج کننده است. دیالوگ خیلی کمی داره و همین جذاب ترش میکنه.  

  

 

  4. مراقب فاحشه مقدس باش (Be Aware of a Holly Whore) کارگردانش راینر ورنر (Rainer Werner Fassbinder) بوده و محصول 1971 هستش.  

صادقانه بگم من زیاد نپسندیدم این فیلم رو. یه جوری به نظرم زیادی درهم و برهم و شلوغ و اغراق آمیز اومد. شما ببینید شاید خوشتون بیاد! 

 

5. آه برادر، تو کجایی؟ (O Brother Where Art Thou?) محصول 2000 به کارگردانی Joel Coen, یکی از زیباترین فیلمهایی هست که تا به حال دیدم. فقط همین قدر بگم که روایت بکر و تازه ای هست از اودیسه هومر در قالب داستانی از فرار سه زندانی از زندان و اتفاقاتی که بعدش می افته! توصیه من به شما: حتما ببینید! 

 

 

  

6. مرد مرده (Dead Man) محصول 1995 به کارگردانی جیم جارموش 

یک فیلم سیاه و سفید به سبک وسترن!! و عجیب تر از اون جانی دپ در یکی از بهترین و متفاوت ترین بازیهاش که فرسنگها از این مسخره بازیهای الانش دوره! فقط می تونم بگم که فوق العاده است این فیلم! 

7. باد ما را خواهدبرد (The Wind Will carry Us)سال 1999/ به کارگردانی عباس کیارستمی 

فیلم زیباییه. داستان پیرزنی که یه گروه فیلمبرداری منتظرند که بمیره تا از مراسم سوگواری خاصی که در مرگش توی یکی از روستاهای کردنشین برگزار میشه فیلمبرداری کنند و پیرزنه ظاهرا خیال مردن نداره! صحنه های زیبا و ساده ای داره.
+ نوشته شده در چهارشنبه 21 مهر 1389ساعت 11:02 ق.ظ توسط دامون نظرات (9)
مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin